GİZEMLİ BEBEK ANNABELLE

lrndl

Korku seansı (The conjuring) filmini izleyenler ‘Annabella’ ismini çok iyi bilir. Bu bebekle ilgili ayri bir film cekilse de bebegin hikayesi filminden çok daha ürkütücü.


70’li yillarda Donna isminde bir genc kiza annesi 19. yaş günü hediyesi olara bir oyuncak bebek hediye eder. Donna, Angie adlı bir ev arkadaşı ile aynı evde yasiyordur ve ikisi de öğrencidir. Oyuncak bebeği cok seven kizlar bebegi yatağının yanına koyarlar. Zaman geçtikçe, hem Donna, hem Angie bebeğin evde bıraktıkları yerden cok farklı noktalarda bulurlar ve büyük şaşkınlık yaşalar. Zamanla bu ürkütücü olay daha da sıklaşmaya başlar.

Bir akşam Donna ve Angie eve geldiklerinde oturma odasinda biraktiklari bebegi yatağın üstünde bulunca, yanlış bir şeyler olduguna emin olurlar. Bir uzmandan yardim almaya karar verirler. Eve gelem Medyum onlara bulundukları apartmanda ölen Annabelle Higgins adında küçük bir kız çocuğu olduğunu ve onun ruhunun bebeğin icine girdiğini söyler. Ruhun zararsız olduğunu, sadece sevgi ve şevkat beklediği için bunu yaptığını söyleyince Donna, kızın hikayesine cok üzülür ve oyuncak bebeği yani Annabelle’i evde tutar.
Bu iki arkadaşın Lou adlı bir erkek arkadaşları vardır. Sıksık eve gelip gider. Lou bebekte kötü birşeyler olduğunu hisseder ve Donna’ya onu evden atmasını önerir. Bir gece Lou rüyasında ayak ucunda Annabelle’in beklediğini görür ve cok korkar. Annabelle üstüne çöker ve Lou hareket edemez. Ertesi sabah uyandığında göğsünde pençe izleri görür.

Artık olaylar kontrolden çıkınca Donna bu bebeğin masum bir küçük kız olmadığının farkına varır ve Ed & Lorraine Warren çiftini çağırır (Amerika’da kilisenin tanıdığı, ünlü paranormal araştırmacı bir çift) Warrenlar onlara bebeğin bir iblis tarafindan arac olarak kullanildigini, asıl amacının Donna’nın ruhunu ele gecirmek olduğunu söyler ve şeytan çıkarma ayini gerektiğini belirtir.

Warren çifti tanıdık bir papaz ile başarılı bir şeytan çıkarma ayinini gerçekleştirir. Bebeği alıp evlerine doğru yola koyulurlar fakat Ed Warren bebek arabada iken birçok kez arabanın durduğunu, bozulduğunu, tekrar çalıştıgını gitmekte zorlandığını not alır. Araba stop ettiği bir an Ed Warren, oyuncak bebegin üstüne kutsal su serper, pek çok dua okur ve daha sonra rahatladıklarını ifade eder. Annabelle’i camlı bir bölmeye koyup evlerindeki muzelerinde tutarlar.
Warren Occult Museum: Ed & Lorraine Warren ciftine ait bir muzedir. Müzede Warrenlar 30 yıllık arastirmalari boyunca karsılaştıkları vakalar sırasında topladıkları, ceşitli ritüellerde kullanılmış, perili, lanetli objeleri burada saklamaktadırlar. Müze ayda bir bir rahip tarafından kutsanır. Annabelle’in faaliyeti uzun bir süre için duracaktır…

Yıllar sonra müzeye gelen bir genç adam girişteki “Hiçbir şeye dokunmayın” yazısını umursamaz, Annabelle’in bulundugu kutuya vurur ve “Hadi! Sen sadece aptal bir bebeksin! Becerebiliyorsan bana birşey yap da görelim!” der.

Bunu gören Ed Warren genc adamı,  böyle davranmaması gerektigi konusunda uyarır ve ondan gitmesini rica eder.

Gencin ziyaretinden 3 saat sonra genç adamın motosikletiyle düz yolda bir ağaca çarpıp can verdiği haberi gelir.

annabelle_no_museum

Annabelle, hala Warren Occult Museum’daki yerinde durmaktadır.

Facebook Comments
Lütfen takipte kalın ve paylaşın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir