Kıştım Cücesi (Kyshtym Midget)

1996’da rusya’da kıştım (kyshtym) kasabasında küçük bir insansı bulundu ve bir süre sonra kayıplara karıştı. Kaybolmadan önce video kaydı alınan, fotoğrafları çekilen, üzerinde analizler yapılan bu humonoid ile ilgili bilgileri tanıklarından edinelim.

Kıştım Cücesi  Ural dağlarının güneyinde yer alan Kıştım Kasabasının mezarlığında Tamara Vasilievna Prosvirina tarafından bulundu.

tamara
Tamara Vasilievna Prosvirina

İddialara göre Tamara yalnız başına mezarlığın yakınındaki küçük bir evde yaşayan, zamanının bir kısmını mezarlıkta geçiren, akli dengesi yerinde olmayan bir kadındı. Tamara bir gece vakti içinden gelen bir sesle evinden çıkıp mezarlığa gitmiş, bir ağacın altında bu küçük yaratığı bulmuştu. Yaratık yaşıyordu. Tamara onu alıp bir bebek gibi besledi. Ona Alyoşinka (Aleshenka) ismini verip uzun bir süre baktı.

Bir süre sonra akli dengesinin iyice bozulduğu iddia edilen Tamara, kasabalılarca yetklilere bildirildi ve sağlık ekipleri tarafından hastaneye yatırıldı. İşte bu sürede Alyoşinka öldü.

Alyoşinka El Değiştiriyor

Hastaneden dönen Tamara, Alyoşinka’nın öldüğünü görür ve onu komşularından birine, Nurudinov’a verir. O da humanoidi güneşte kurutur ve saklar.

Alyoşinka’nın varlığı resmiyet kazanıyor

bendlin
Polis memuru Bendlin

Ekonomik buhrandan dolayı hırsızlık olayları artmıştır. Nurudinov bir gün bir olayı soruşturmaya gelen polis memuru Bendlin’e Alyoşinka’dan bahseder. Cesedi görünce şaşıran Bendlin, bunun bir insan cesedi olup olmadığını öğrenmek için gerekli mercilere başvurur. Bu bir insana aitse soruşturma başlatılmalıdır.

Yapılan incelemede bu hümanoid’in insan olmadığı sonucuna varılır ve soruşturma açılmaz. Buna rağmen Bendlin kendi çabalarıyla bu cesedin ne olduğunu öğrenmeye çalışır, çünkü incelemeye göre bu ceset bir hayvana da ait değildi. Tanımlanamamıştı.

Bendlin bir DNA araştırması yapmak istedi ama masraflara gücü yetmedi. Devlet ise soruşturmayı çoktan kapatmıştı.

Bendlin bir gün bir cemiyete ait bir küpür görür ve cemiyetle irtibata geçer. Bu cemiyet kısa sürede gelip bebeği alır ve bir daha da görünmezler.

Bugün elimizde kalan, bu insansıya ait görüntülerdir. Alyoşinka’yı inceleyen bilim adamlarının, alyoşinka’nın yaşarken neye benzediğine dair çizimleri şöyledir:

alyosenka1

Hala ne olduğu çözülememiştir. Premature bir bebek ya da bir çeşit hayvan olduğu iddiaları doğrulanmamıştır.

Aşağıdaki videodan gerçek görüntülerini izleyebilirsiniz:

 

Facebook Comments
Lütfen takipte kalın ve paylaşın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir