JONBENET RAMSEY CİNAYETİ

Oct 21, 1994 - Boulder, Colorado, U.S. - EXCLUSIVE - JONBENET PATRICIA RAMSEY at a Studio Session for her beauty show portfolio in 1890's costume. JonBenet Patricia Ramsey (August 6, 1990

                                                                   JonBenet Patricia Ramsey

20 yıldır aydınlatılamayan bir cinayet daha JonBenet Patricia Ramsey cinayetidir. Küçük yaşta parıltılı bir dünyaya adım atan ve çocuk güzellik kraliçesi seçilen JonBenet Patricia Ramsey 6 yaşında korkunç bir cinayete kurban gitti. Evet yanlış okumadınız tam 6 yaşında öldürüldü. Bu olayı daha önce duymamış olanlar içinse daha da  üzücü olanı dünyalar tatlısı bu küçük kızın otopsi raporunda cinsel istismara maruz kaldığı ve hatta tecavüz bulgularının var  olduğu bilgisidir. Ayrıca JonBenet boğazı sıkılarak,  elleri arkadan bağlanmak suretiyle darp edilerek acımasızca öldürülmüştür.

                                                     3325413200000578-3538060-image-a-1_1460567350069

Babası  iş adamı olan bu küçük kraliçenin annesi, 6 yaşındaki  kızının gösteri dünyasında olmasından ve milyonlarca kişi tarafından tanınmasından mutluluk duyuyordu. 6 yaşında olmasına rağmen kendini milyonlarca insana sevdirmiş küçük bir yıldızdı o. Hareketleriyle, konuşmalarıyla herkesi kendine hayran bırakıyordu. Annesi tarafından saçlarının  düzenli olarak sarıya boyatılması, bir kadın gibi ağır makyaj yapması, yaşına uygun olmayan  kıyafetler giydirilmesi bazı kesimlerin tepkisine neden oluyordu. Kızını gösteri dünyasına sokmak ve onu meşhur etmek için elinden gelen her şeyi yapan anne Patsy Ramsey bu tepkileri umursamıyordu bile.

 

jonbenet-ramsey_2714306b-large_transm37qciwr9ctrqmimdqvx7dirj15_n4gtif5ors20m_8        s-e42807d608ce4616611f12ab366cbb6f27159e2d

Anne Ramsey sağlık sorunları yenmiş, babası ise iş yerinde büyük başarılara imza atmıştı ve 15 odalık yeni evlerine taşınmışlardı.
Hem bu başarıları kutlamak hem de yeni yılda dostlarıyla birarada olmak için Ramsey ailesi evlerinde 400 kişilik bir parti düzenlediler.

hqdefault s-eb32c57d9462bd32e23fadb998e31cd9ece73a89
Küçük Ramsey Eve gelen misafirlerle bir süre vakit geçirdikten sonra kendisine verilen  yeni yıl hediyelerini alarak odasına çıkar. Aradan zaman geçtikten sonra anne ve babası küçük kızlarını merak ederler ve ona bakmak için odasına giderler fakat JonBenet odasında yoktur.

Evi aramaya başlarlar ve küçük kızın annesi Patsy, evin alt katında 6 yaşındaki küçük kızı için yazılmış 118 bin dolar istenen bir fidye mektubu bulur.

Şunu da not olarak düşelim, daha sonra ortaya çıkacaktır ki yazılan fidye metubunun kağıt ve kalemi eve aittir. Yani disardan gelmemiştir.

 

2020_jonbenet_16x9_992 s-389560dfb404a0c68824ff3c894a144b92b5aa43

Aile hemen 911’i arar ve durumu anlatır. İşler tam da bu noktada öyle tuhaf bir hal almaya başlar ki; Anne Patsey, telefon görüşmesi sırasında evin diğer çocuğunun nerede olduğunu soran polislere, uyuduğunu söyler. 

Fakat 911 telefon kayıtları incelenince, diğer çocuk olan Burke Patsey’’in uyanık olduğu ve arkada babasıyla konuştuğu duyulur. Sonuç olarak da olaylar farklı bir boyuta taşınır.

17840.jpg 17840.JPG John Ramsey looks on as his wife, Patsy, holds an advertisement promising a reward for information leading to the arrest and conviction of the murderer of their 6-year-old daughter, JonBenet, during an interview Thursday, May 1, 1997, in Boulder, Colo. It was the Ramsey's first meeting with reporters since the days after their daughter was found slain in the basement of their family's home in Boulder, Colo., on Dec. 26, 1996. No arrests have been made in the girl's death. (AP Photo/Rocky Mountain News, Patrick Davison) PLEASE CREDIT: Patrick Davison, Rocky Mountain News

Aileden şüphelenen polis evde arama yapmak ister. Aile önce bu aramayı istemese de kabul etmek zorunda kalırlar. Baba Patsey, polislerin eve girmesiyle birlikte mahzen bölümüne iner ve kendi eliyle koymuş gibi küçük kızın cesedini bulur.Zavallı JonBenet şiddet görmüş, kafatası çökmüş bir halde bulunur. Üstelik  elleri ve boynunda bir kordon vardır ve sanki boğulmuş görüntüsü vermektedir. Cinayetin gece 11 ile sabah 5 arasında işlendiği saptanır.

FILE--Boulder Sheriff's Department cadets V. Montez, left, and E. Hill are shown standing guard in this Dec. 27, 1996 file photo outside the home in Boulder, Colo. in which 6-year-old JonBenet Ramsey was found dead on December 26. (AP Photo/David Zalubowski, File)

Otopsi raporuna göre uzmanlar, tacizin daha önceden de devam eden bir şey olduğunu söylerler. Ramsey ailesi evladını kaybetmiş acılı bir aile gibi davranmaz ve hemen bir avukat tutarlar. Akabinde yaşadıkları o büyük evdev taşınırlar. Kendilerini aklamak için bir kitap bile yazarlar ama hiç kimseye inandırıcı gelmez. Aileye göre eve giren biri küçük kızı öldürmüştür. Fakat kimse o katilin nasıl olupta o evde 3 sayfalık bir fidye mektubu yazacak kadar rahat olabileceğini açıklayamaz.

El yazısı testleri pek sonuç vermesede mektuptaki yazı annein el yazısına çok benzetilir.

Medya bu olayın üzerine düşer ve çeşitli teoriler ortaya atılır. Anne ve babanın suça karışmış olabileceği ya da bu olayın aslında bir kaza olduğu fakat cinayet süsü verildiği iddiaları basında yer alır.

Fakat olay bir türlü çözülemez. 2006 yılında bir gelişme olur ve bu sır dolu ölümün üzerinden 10 yıl geçtikten sonra , bir ilkokul öğretmeni pedofili suçundan, Tayland’da yakalanır.  Açıklamasında “Öldüğünde JonBenet’ le beraberdim, ölümü bir kazaydı”, “Ben JonBenet’i seviyordum” der. Bu hasta ruhlu insanın ismi ise: John Karr’dır.

BANGKOK, THAILAND - AUGUST 20: American John Mark Karr (C) is led by Thai police from the immigration detention facility to the airport to depart for the U.S. August 20, 2006 in Bangkok, Thailand. Karr, 41, is a suspect in the 1996 murder of six-year-old JonBenet Ramsey in Boulder, Colorado. According to Thai police, Karr has confessed to the crime, saying Ramsey's death was not intentional. (Photo by Paula Bronstein/Getty Images)

Bu pedofili hastasının itiraflarına rağmen, katilin bu kişi olduğunu destekleyecek herhangi bir kanıt yoktur.  DNA ve el yazısı test sonuçları uyuşmamış,John’un verdiği ifadelerle otopsi raporları çelişmiştir. Karr, kaçırma girişimi sırasında JonBenet’ e uyuşturucu madde verdiğini söylemiş ama otopsi raporlarında böyle bir uyuşturucunun izine rastlanmamıştır. Karr, eve nasıl girdiği konusunda da mantıklı bir açıklama getirememiş ve çelişkili konuşmuştur.

Olayın üzerinden  tam 20 yıl geçmesine rağmen,  küçücük bir çocuğun cinayetinin faili halen bulunamıyor. Bilinen bir şey var ki bu acımasızlık, bu vahşet  yıllardan beridir var oluyor.  Ve bizler televizyonlarda ne yazık ki bu haberleri izliyoruz. Onlar bizim duyduklarımız, peki ya duymadıklarımız?

s-ba3a67fc7d439da9e82ba33ae0cf337c295445d2  3324dd7700000578-3538060-image-a-40_1460564651829

6 yaşındaki bu dünya tatılısı kızı kim öldürdü, belki de bunu hiçbir zaman öğrenemeyceğiz. Ama şöyle bir gerçek var ki; küçücük kızlarını çocukluğunu yaşamasına izin vermeden bir sex objesine dönüştürerek, pedofililerin hayallerini süsleyen bir fantaziye dönüştüren bu aile eğer katil değilse en az gerçek katil kadar suçludur.

                                          Umarım gittğin yerde huzur bulmuşsundur küçük JonBenet.

                                                                image

Facebook Comments
Lütfen takipte kalın ve paylaşın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir