UNUTULAN DEHA NİKOLA TESLA VE HAARP PROJESİ

NİKOLA TESLA

cddcc

Sanırım bu devirde artık bu ismi duymayan kalmamıştır. Nikola TESLA adını bilmek ve onun ne kadar büyük bir deha olduğunu, insanlığa hizmet etmek için kendini bilime adadığını ve bugün kullandığımız teknolojinin alt yapısını kendisine borçlu olduğumuzu bilmeyenlere anlatmak hepimizin boynunun borcudur.
Ders kitaplarında adı ne yazık ki çok az geçen ve hak ettiği değeri, itibarı görmeyen bu bilim insanın adı yaşadığımız dönemde duyarlı insanlar sayesinde daha çok duyulmaya başlandı.
Biz de sitemizde bu büyük dehaya yer vermeyi, kendisini tanımayan insalara, icatları ve ne kadar erdemli bir insan olduğu hakkında bilgi vermeyi bir borç bildik. Sitemizi ziyaret eden eğitimci arkadaşlarımızdan da, özellikle rica ediyoruz lütfen sizler de öğrencilerinize bu büyük mücidi anlatın ki; “Nefretiniz elektriğe dönüştürülebilseydi, bütün dünyayı aydınlatırdı.”
diyen bir mucitin bu dünyadan geçtiğini, elektiriğin kablosuz olarak iletilmesini deneylerle başardığını ve tüm dünyaya ücretsiz elektirik vermek için çabalayan erdemli bir bilim insanın 1800’lü yıllarda var olduğunu bilsinler. Kim bilir, belki de ilham alırlar.

C13G3X Nikola Tesla, physicist, engineer and inventor of alternating current power, early 1900s

 

Bilmeyenler için Nikola TESLA kimdir?

10 Temmuz 1856 tarihinde doğan Sırp kökenli Amerikalı fizikçidir, aynı zamanda elektofizik uzmanıdır.
Halk arasında pratik ev gereçleri mucidi olarak bilinirmiş. Tesla’ya göre hayatında gördüğü en büyük mucid ise annesi. Görünüşe göre Tesla annesinden ilham almış. Gelelim babasına.
Babası Tesla’nın dini bir eğitim alarak papaz olmasını ister ama annesinin desteğini alan Tesla mühendislik okur. Prag üniversitesinde eğitim gören ve inanılmaz bir hafızası olan Tesla yabancı dil kurslarına gitmeye başlar. Kendisini geliştirmek, yabancı kaynaklara ulaşabilmek ve onları okuyabilmek için anadili olan Sırpça ve ailece konuştukları Almancanın yanına ek olarak Fransızca, İngilizce ve İtalyaca öğrenir.
Hayatı büyük zorluklar içinde geçen Tesla, erkek kardeşinin ölümüyle ağır bir depresyona girer. Birkaç kez okul değiştirip eğitimine ara veren tesla girdiği bunalım nedeniyle asosyal bir insan olur. Daha sonra babasının isteğiyle Prag’ta Charles Ferdinand Üniversitesi’ne başlar fakat babasının ölümü üzerine bir yıkım daha yaşar ve okulu tekrar bırakır.

94117144_4552399_ydivitelnie_eksperimenti_nikola_tesla cfff

Paris’e taşınır ve bir telefon şirketinde çalışmaya başlar. Burada öyle güzel tecrubeler edinir ki, bu tecrubeleriyle oradaki döner maknelerini koruyan regüle edici kontrol cihazları icat eder ve bu icat Tesla’nın ilk icatı olmayacaktır.

İlerleyen zamanlarda uzaktan kumandayı da icat eden Tesla, 700 de fazla patente sahip olup dünya tarihine geçen tek mucittir. Floresan, radar, MRI, Nikola Tesla’nın teorileri kaynaklık edinilerek yaratılmış projelerdir.

Kendi anlatımıyla onun en büyük rehberi zihninde çakan şimşeklerdir. Bunlardan ışık patlamaları olarak bahseder;

” …Bu ışık patlamalarını hâlâ zaman zaman yaşıyorum. Yeni bir fikrin zihnimde parıldayıvermesi gibi durumlarda ortaya çıkıyor. Ama artık eskisi kadar heyecan verici değil bu, eskiye nazaran daha etkisiz. Gözlerimi kapattığımda, ilk önce mutlaka çok koyu ve tek tonlu bir mavi fon görüyorum. Tıpkı açık ama yıldızsız bir gecede olduğu gibi. Birkaç saniye içinde bu alan parıltılar saçan ve bana doğru ilerleyen yeşil ışıltılarla doluyor. Neden sonra sağ tarafımda birbirine paralel ve yakın ışınların oluşturduğu iki ayrı sistem görüyorum. bu iki sistem birbirleri ile dik açı oluşturacak şekilde duruyorlar; sarı, yeşil ve altın renklerinin hakim olmasına karşın, her türlü rengi içeriyorlar. Sonra bu çizgiler daha da parlaklaşmaya başlıyor ve her yere parıltılar saçan belirgin noktalar serpiliyor. Bu resim yavaş yavaş görüntü alanımdan çıkıyor ve sola doğru kayarak yok olup gidiyor, yerini pek de hoş olmayan ölü bir griliğe bırakıyor. burayı çabucak kabaran ve kendilerine canlı formlar vermeye çalışıyormuş gibi duran bulutlar doldurmaya başlıyor. İşin ilginç yanı şu ki, ikinci aşamaya geçilinceye değin bu griliği belirgin bir şekle benzetemiyorum. Her seferinde, uyuyakalmadan az önce, gözlerimde kimi şeylerin ya da insanların görüntüleri canlanıyor. onları gördüğüm anda anlıyorum ki bilincimi yitirmek üzereyim. Eğer ortaya çıkmıyorlarsa ya da bunu reddediyorlarsa biliyorum ki bu uykusuz bir gece geçireceğim anlamına geliyor.”

Edison, Tesla’ya kendi icadı olan doğru akım dinamolarını yeni baştan tasarlayabilirse 50.000 dolar ödeme sözü verir. Tesla her ne kadar alternatif akımla çok daha fazla ilgileniyor idiyse de, kendi araştırma laboratuarını kurmak için paraya ihtiyac duyduğundan projeyi kabul eder. Bir yıl içinde yeni tasarımı başarıyla tamamlar, ama parasını isteyince Edison verdiği sözü tutmaz ve vaat ettiği parayı Tesla’ya ödemez. Kendisine verdiği sözü tekrar hatırlatan Tesla Sen de Amerikan espri anlayışından eser yok Tesla!”  cevabını alır ve Edison Tesla’nın bu başarısına mükafat olarak haftalık 10 dolar olan maaşını 15 dolara çıkartır.

tesla_colorado_adjusted

Uğradığı haksızlık karşısında Tesla işi bırakarak Edison’un yanından ayrılır.

Tesla’nın çalışma sisteminin daha üstün nitelikli olduğunu bilen Edison, alternatif akımı karalamak için kara propagandaya başvurur. Edison’un mühendisleri, alternatif akımın ne kadar tehlikeli olduğunu göstermek amacıyla o düzeneği sokaktan topladıkları başıboş kedi ve köpekleri medyanın önünde öldürmek için kullanmaya başladılar. En çirkin gösterileri ise bir filin Coney Adası’nda elektrikle öldürülmesidir.

topsy-300x242

Edison’un karalama kamPanyaları Tesla’yı yıldırmaz ve  Edison’a karşı pek çok zafer kazanır. Kolomb’un Amerika kıtasını keşfinin 400. yılı onuruna düzenlenen Chicago Dünya Fuarı’nın ışıklandırma ihalesinde Edison’un doğru akımının karşısına çıktılar. Fuarın teması elektrikti ve kazanırlarsa Edison’un doğru akımı karşısında büyük bir zafer ve prestij kazanmış olacaklardı. Westinghouse, ihaleyi kazandı! Fuarın açılısı Westinghouse ve Tesla için büyük bir zafer oldu.  Dönemim ABD başkanının bir düğmeye basmasıyla her yer ışıklandı ve fuarı ziyaret eden 27 milyon kişi, alternatif akımın ve Tesla’nın zaferine tanık oldu.

O zamanki ABD hükümeti, Niagara Şelalesi’nin gücünden yararlanmak için bir santral kurmaya karar verince; Edison’un bütün karalama çalışmalarına karşılık, alternatif akımın avantajı daha fazla olduğundan Tesla’nın sistemini Edison’un sistemine tercih etti. Santraldeki jeneratörlerin üzerinde, Tesla’nın adı yer alıyordu. Edison’u teskin edebilmek için, şelaledeki santralden gelen elektriğin iletim hatları, General Electric’e bırakıldı.

Kapitalist düzende insanlık yerine yalnızca; para, daha çok para, kâr, sömürü, savaşlar, acı ve gözyaşı varken,  Edison sadece kendi çıkarı için; Tesla ise, insanlık için uğraş vermiştir.

tesla-master-of-lightning-734x10240_85e68_ac3cea78_orig

1960 yılında toplanan Ağırlık ve Ölçüler Genel Konferansı’nda (General Conference on Weights and Measures) “Manyetik Alan Şiddeti”nin birimi Tesla olarak kabul edilmiştir. Tüm ömrünü insanlığa adayan, hiçbir zaman ticari kaygı gütmeyen, parayı önemsemeyen, hiç evlenmeyen, en iyi dostları ünlü Amerikan yazar Mark Twain ve güvercinler olan bu eşsiz bilim insanına Einstein ve Edison’a verilen değer düşünüldüğünde hem geçmişte hem de günümüzde ciddi bir biçimde haksızlığa uğradığı ortadadır.

dt-common-streams-streamserver-cls

Bu yüzden Tesla’yı doğru anlamak ve anlatmak bilimin gelecek kuşaklara temiz ve tarafsız olarak aktarılması adına büyük önem taşıyor.

Bir anektod: Radyo ile ilgili olarak 1943 yılında ABD Yüksek Mahkemesi Tesla’nın patentinin önceliği olduğunu tanısa da , Marconi radyonun babası olarak bilinmektedir.

7  Ocak 1943 senesinde bir otel odasında tek başına ölü olarak bulundu büyük deha. Ölümünden ziyade, yaptığı buluşlar, geriye bıraktığı notlar ve yarım kalan projeleri dünyanın dikkatini çekmişti.

8e76f737a490677bfc3d2c85fbb8f9ff

 

H.A.A.R.P.

Bu harfler, ABD’nin gizli bir projesi olan “High Frequency Active Auroral Research Program” isminin baş harfleridir.
Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı olarak bilinen bu program/proje ABD Hava ve Deniz kuvvetlerince, Alakska’da Gakona askeri üssü yakınlarında yürütülmektedir. Bu projenin temelini tabii ki Nikola Tesla atmıştır. Ölümünden sonra tüm çalışma notlarına FBI tarafından el konulduğu göz önünde bulundurulursa bu değerli bilim adamının yarım kalan projelerini Amerikan hükümeti tarafından elbet gizlilik içinsinde bazı mühendislerce tamamlanmaya çalışılmıştır.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
haap

Bu projenin hayata geçirilmemesi için birçok ülkede kampanyalar olmuştur. Çünkü HAARP projesi iklim kontrol ve yapay deprem silahı olarak kullanılabilme iddialarından dolayı çok tartışmalı bir konu halini almıştır. HAARP, Pentagon’un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan önemli bir projedir.

haarp_is_the_weather_machine_haarp_making_holes_in_heaven_wtf_files__204410

Alaska’daki merkezde şu anda, yüksek frekansta radyo sinyali yayınlayabilen toplam 180 adet anten bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, çok yüksek frekanstaki sinyallerle ilgili çalışmalarda kullanılacak olan bir radarın yapılması da planlanmaktadır.

HAARP projesi kapsamında, iyonosferin ısıtılması yoluyla VLF (çok düşük frekans) dalgaları da üretilmektedir.

0-106           haarp-1

Elektromanyetik dalgalar üzerine birçok deneyin yapıldığı bu alan uçaklar için çok tehlikelidir. Bu yüzden HAARP tesislerinde, uçak kontrol sistemi kurulmuştur. Herhangi bir uçağın yaklaşması durumunda antenlerin faaliyetleri otomatik olarak durdurulmaktadır.

Projenin karşıtlarından biri olan, ünlü jeofizikçilerden Prof.Gordon J.F.MacDonald’e göre, elektromanyetik teknoloji ile bakın neler yapabilirsiniz:

İklimleri değiştirebilir, Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir, Ozon tabakası ile oynayabilir, Deprem yaratabilir, Okyanus dalgalarını kontrol edebilir, Dünyanın enerji alanları ile oynayarak, insan beynini kontrol altına alabilir, Radyasyon yaymayan termonükleer patlama oluşturabilirsiniz.

haarp

Bunlar HAARP projesiyle yapılabileceklerin sadece küçük bir kısmı…

Gördüğünüz gibi HAARP öylesine bir güç haline gelebilir ki, elinde tutan tartışmasız dünyanın  hakimi olur.. “HAARP” projesi faaliyete geçtiği günden bu yana, dünyanın pek çok yerinde iklim anomalileri gözlenmeye başlanmıştır. Kar yağması gereken yerleri güneş kavururken, Afrika’da kar yağışı bile  gözlenmiştir. Bu tuhaf olgular genelde küresel ısınmaya fatura edilse de, bu anomalilerin asıl sebebinin HAARP sistemi olabileceği konusunda pek çok kişi şüphe duyuyor.

v201208091608360957613-mp4

Kendisine “Elektiriğin Tanrısı” denilen Tesla, insanlığa bedava elektirik vermek için çabalarken, yarım kalan projesinin ABD/Penthagon tarafından tehlikeli amaçlar için kullanıldığını duysa sanırım kemikleri sızlardı.

Sırp asıllı olması nedeniyle asla Thomas Edison kadar tanınmayan ve tanınmasına da izin verilmeyen Tesla geçirdiği kalp krizi nedeniyle, 3327 numaralı otel odasına yapa yalnız ölü bulunmuştu.

dsc09257-1024x768             19cd99b

 

Zamanının ve zamanımızın ötesinde çok büyük bir dahi olan Nikola Tesla…

04072014181327

   İnsanlığa ve bilime yaptığın katkıları asla unutmayacağız.

Huzur içinde uyu..

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments
Lütfen takipte kalın ve paylaşın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir